Jarní detox: Jak na očistu těla po zimě? – Detoxito

OMEZENÝ SKLAD | DOPRAVA ZDARMA NAD 500 KČ

Jarní detox: Jak na očistu těla po zimě?

Jaro je ideálním obdobím pro detoxikaci těla. Po zimě, kdy jsme často jedli těžká jídla, nevěnovali tolik pozornosti svému zdraví a neměli tolik motivace k pohybu, je třeba zbavit se škodlivých látek a očistit své tělo. V tomto článku se dozvíte více o jarním detoxu a jak na něj.
Jarní očistaZdroj: Brooke Lark, redonline.co.uk

Co je to jarní detox?

Detoxikace je proces, při kterém se tělo zbavuje toxinů, škodlivých látek a odpadních produktů. Jarní detox je proces, při kterém se zaměřujeme na očištění těla po zimě. Cílem jarního detoxu je zlepšit funkci orgánů, zejména jater a ledvin, a obnovit přirozenou rovnováhu v těle.

Jak na jarní očistu?

Jarní detox lze provést různými způsoby, ale většinou se zaměřuje na detoxikaci jater a ledvin. Zde je několik tipů, jak na jarní detox:
  • Pijte více vody - Pití dostatečného množství vody je klíčové pro detoxikaci těla. Voda pomáhá odplavovat škodlivé látky a odpadní produkty z těla.
  • Konzumujte čerstvé ovoce a zeleninu - Čerstvé ovoce a zelenina jsou bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu. Tyto živiny pomáhají obnovit rovnováhu v těle a posilují imunitní systém.
  • Omezte příjem cukru a tučných jídel - Cukr a tučné potraviny jsou pro tělo velmi škodlivé a mohou negativně ovlivnit jaterní a ledvinovou funkci. Pokuste se omezit jejich konzumaci nebo je úplně vypustit ze své stravy. Ale samozřejmě všeho s mírou a nezapomínejte, že existují i dobré cukry a tuky, které naopak tělo potřebuje.
  • Vyzkoušejte detoxikační čaje - Existuje mnoho druhů detoxikačních čajů, které pomáhají očistit tělo a podpořit trávicí proces. Vyzkoušejte například čaj z pampelišky, kopřivy nebo máty.

Detoxikační čaje - DETOXITO

  • Cvičte jógu nebo meditujte - Jóga a meditace jsou skvělým způsobem, jak snížit stres a zlepšit psychickou pohodu. Tyto cvičení také pomáhají zlepšit cirkulaci krve a podpořit detoxikaci těla.
  • Vyzkoušejte saunu nebo páru - Sauna nebo pára jsou skvělým způsobem, jak odstranit škodlivé látky ven z těla pomocí pocení. A navíc se u toho pěkně prohřejete.
  • Běžte do přírody - Vše kolem nás se probouzí po zimě, tak běžte načerpat energii ven. První sněženky už dávno vylezli a po těchto poslech jara už se to kolem nás bude jenom zelenat.


Obecně je dobré probudit tělo po zimním spánku tak, aby fungovalo co nejlépe. Pokud se třeba i snažíte redukovat váhu na léto, teď je ten ideální čas. Důležité je také nevynechat psychickou pohodu, o které jsme psali v článku 6 tipů jak na lepší den, aneb DETOX mozku. Takže se určitě mrkněte i na ten.
Rodinný příběh firmy DETOXITO

Zanechat komentář