Jak na špatné zažívání? 9 bezva tipů, které zaručeně pomáhají

24. 05. 2023Hynek Poul

Špatné zažívání může být velmi nepříjemným problémem, který ovlivňuje naši celkovou pohodu. Nemožnost se vyprázdnit, nafouklé břicho, zácpa nebo naopak průjem. Pokud se s tímto problémem potýkáte, není nutné zoufat. Existuje mnoho způsobů, jak můžete zlepšit své trávení a užívat si plné zdraví.

Jak na špatné zažívání - Detoxito

A které tipy to konkrétně jsou?

  • Pijte dostatek vody - pitný režim a i to, v jakou dobu pijeme, je pro zdravé trávení klíčový. Pokud nepijete dostatek vody, může se váš trávicí systém stát pomalým a nedostatečně účinným. Pokuste se vypít nejméně 8 sklenic vody denně a sledujte, jak to ovlivní vaše zažívání.
  • Konzumujte více vlákniny - vláknina je důležitá pro správné fungování trávicího systému. Zkuste přidat do své stravy více ovoce, zeleniny, celozrnných produktů a luštěnin. Tyto potraviny jsou bohaté na vlákninu a pomohou vám udržet zdravou stolici.
  • Změňte svou stravu - pokud máte problémy se zažíváním, může to být způsobeno vaší stravou. Pokuste se vyhnout potravinám, které jsou těžké na trávení, jako jsou tučné a smažené potraviny, sladkosti, rychlé občerstvení a alkohol. Snažte se jíst více potravin bohatých na vitamíny a minerály. Za zkoušku také určitě stojí jídla, které pomohou střeva očistit, jako je třeba salátek z červené řepy nebo saláty s pohankou.
  • Používejte bylinné léky a čaje - některé bylinné léky mohou pomoci zlepšit trávení. Například máta, fenykl, zázvor a kurkuma jsou byliny, které mají protizánětlivé vlastnosti a mohou pomoci snížit záněty v trávicím traktu. Bylinné čaje jsou skvělým pomocníkem při potížích s trávením. Podívejte se na naše recenze a přesvědčte se sami. Často nám píšou naši zákazníci, že pomocí čajů Detoxito chodí konečně pravidelně na toaletu a zmírnily se jejich problémy s nafouklým břichem a trávením obecně. Pokud máte zájem o použití bylinných léků, poraďte se s odborníkem na bylinnou medicínu.

Přírodní očistné čaje Detoxito - 28 denní detox balíček

  • Zapojte pohyb - cvičení může pomoci zlepšit trávení tím, že podporuje průtok krve a zlepšuje funkci trávicího systému. Zkuste cvičit alespoň 30 minut denně. Můžete si vybrat jakýkoliv druh pohybu, jako je chůze, běh, jízda na kole, plavání nebo jóga.
  • Upravte svůj životní styl - stres může mít velký vliv na vaše zažívání. Snažte se najít způsoby, jak snížit svůj stres, například meditací, jógou, masážemi, relaxačními cvičeními nebo terapií. Pokud kouříte, zkuste přestat, protože i kouření má vliv na špatné trávení.
  • Nebojte se zeptat doktora - pokud se s vašimi trávicími problémy potýkáte dlouhodobě, může být vhodné konzultovat s lékařem. Někdy může být špatné zažívání způsobeno závažnějšími zdravotními problémy, jako jsou například syndrom dráždivého tračníku, celiakie, Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida (typ zánětu trávicí trubice). Lékař vám může pomoci zjistit příčinu vašich trávicích problémů a navrhnout správnou léčbu.
  • Užívejte doplňky stravy - existuje mnoho přírodních doplňků stravy, které mohou pomoci zlepšit trávení. Například probiotika mohou pomoci udržet rovnováhu zdravých bakterií ve střevech, což může pomoci snížit záněty a zlepšit trávení. Dále můžete zkusit i enzymy, které pomáhají trávit potravu.
  • Sledujte své stravovací návyky - mnoho lidí si neuvědomuje, že špatné stravovací návyky mohou mít vliv na jejich trávení. Pokuste se jíst pomalu a důkladně žvýkat potravu. Snažte se jíst v klidu, během jídla nemluvit a klidně dýchat. Dále se pokuste vyhnout přejídání před spaním a snižte svůj příjem kofeinu. 

Špatné zažívání může být velmi nepříjemným problémem, ale s těmito tipy a triky se budete cítit mnohem lépe. Pokud se vaše trávicí problémy zhorší nebo se budou opakovat, neváhejte kontaktovat svého lékaře, aby vám pomohl najít správné řešení. Konkrétní tipy, jak si pročistit střeva najdete v našem dalším článku Očista střev: 8 tipů k lepšímu zažívání. Zajímá vás, jak na očistu těla v jarních měsících? Přečtěte si i Jarní detox: Jak na očistu těla po zimě. Pojďte s námi udělat změnu, tělo vám za to jenom poděkuje. A co vy, máte nějakou zaručenou radu, jak si pomoci k lepšímu zažívání?

Bylinkové dědictví Detoxito - Rodinný příběh tří generací

Další články

Komentáře (0)

K tomuto článku nejsou žádné komentáře. Buďte první, kdo zanechá zprávu!

Zanechat komentář